Květen 2012

Půjčky Ihned info

25. května 2012 v 12:58
S ručením to může být snadnější

Jedním způsobem, jak věřitelé půjčky člení je, zda je možné nabídnout jako ručení nemovitost nebo nemůžete. Když chcete půjčku normálně platit, není žádné neštěstí pořídit si půjčku, kde je jako ručení použita nemovitost.
Poskytnutí zástavy nemovitostí znamená pro hodně poskytujících společností výbornou záruku, že se jim poskytnuté peníze vrátí, z toho důvodu Vám obyčejně dají lepší podmínky, než u půjčky bez ručení. Za další, jestliže přece jen pomýšlíte na to, že byste si uzavřeli půjčku, kterou byste vědomě neplatili a nemovitost máte, raději to okamžitě pusťte z hlavy. Aktuálně totiž vymahači fungují dost flexibilně a, tedy nařízení exekuce může být skoro během chvilky a soud Vám zabrání nakládání s majetkem. Pokud do určitého termínu poté dlužnou částku nevyplatíte, zahájí exekutorský zřízenec její nedobrovolný prodej a Vy tak přijdete o Váš byt nebo dům a mnoho peněz, jelikož celý proces exekuce, nucená dražba a sankce Vám nesplácení půjčky značně prodraží. V případě, že tedy vlastníkem nemovitosti jste, tak v konečném důsledku je takřka jedno, zda nemovitým majetkem ručíte nebo neručíte. Když nebudete splácet, exekutor si Vás vždycky vyhledá. Bývá tedy rozumné vzít nabídku poskytovatelů nebankovní půjčky na zástavu, kde většinou dostanete vynikající podmínky.

Jde to i s registry nesolventních osob

V dnešní době, když hledáte půjčku, je dobré vědět, zda máte zápis v registru nesolventních osob. Tato náležitost totiž má značný vliv na možnost získání půjčky u některých poskytovatelů. Třeba banky, když máte záznam v registrech dlužníků, půjčky neposkytnou téměř vůbec. Jestliže tedy potřebujete finanční půjčku, u bankovní organizace s uvedením v registrech nesolventních osob nepochodíte. Bankovní instituce sleduje celkem tři oddělené registry. Jestli jste v minulosti měli potíže se splácením některé půjčky nebo úvěru, banka se s Vámi nebude bavit. Pravidla pro čerpání půjček mají bankovní společnosti stanoveny hodně striktně. Uvedení v registru neplatičů Vám tedy přibližně na 3 - 4 roky zamítá možnost uzavřít půjčku v bankovním sektoru. Naštěstí i za takových okolností existuje možnost půjčku sjednat. Na současném finančním trhu působí mnoho nebankovních společností, co poskytují půjčky bez registru. Půjčka bez registru je velmi zajímavou variantou. U půjčky bez registru je na druhou stranu podstatné zahrnout to, že se Vám oproti půjčce z banky o něco prodraží. Nebankovní poskytovatelé, kteří v nabídce mají půjčky bez registru, registry vůbec nepotřebují a záznam v registru dlužníků není argument k neposkytnutí nebankovní půjčky.

Problémy s potvrzením výše mzdy

Velké množství klientl, kteří potřebují půjčku, nemůže prokázat poskytující instituci výši svého výdělku. U bankovní organizace je tato skutečnost celkem zásadní problém, jelikož mají v nabídce značně redukované produkty, kde po žadateli doložení výše mzdy nevyžadují a týká se to většinou spíše o půjčky ve výši několika tisíc a navíc ve způsobu poskytnutí jako odsouhlaseného přečerpání bankovního účtu nebo kreditní karty. Klienti, kteří mají zájem o půjčku v odlišné podobě a nemají doložitelný příjem, nemohou na bankovní půjčky spoléhat. Útěchou je, že i s takovými problémy existuje možnost požádat o vyřízení půjčky bez potvrzení o příjmu od některé nebankovní společnosti, kde jsou na takové produkty - nebankovní půjčky zaměřeni. Při uzavírání půjčky bez potvrzení o příjmu není nutné doložení svých příjmů ukazovat. Většinou jen podepíšete prohlášení, že dokážete platit výši splátky a to je vše. Není třeba tedy řešit potvrzení o mzdě od organizace, kde pracujete, rozhodnutí o přiznání sociálních dávek ani přiznání k dani z příjmu, jestliže pracujete jako OSVČ. Věřitel musí samozřejmě nebezpečí nezaplacení půjčky zakalkulovat, proto může být půjčka bez potvrzení o příjmu o nějakou část nákladnější než půjčky se srovnatelnými podmínkami, u kterých poskytovateli výši výdělku dokládáte.


Může Vám někdo dělat ručitele?

Občas věřitelé, obzvláště u půjček bez jiného zajištění, mohou vyžadovat ručitele. Co je tedy ručitel? Ručitel půjčky je člověk, který v případě, že uzavíráte půjčku, přejme odpovědnost, že jestli Vy úvěr nesplatíte, musí splatit půjčku za Vás. V současnosti je celkem komplikované ručící osobu získat, jelikož právem se každý bojí. Existuje hodně případů, kdy se například kamarád upsal jako ručitel za půjčku blízké osoby, která ji následně nevypořádala a musel ji zaplatit právě ručitel. Nezřídka kdy si klienti uzavírají i statisícové půjčky a takové ručení může přivodit starosti na dlouho dopředu. Půjčky bez ručitele jsou tedy půjčky, u kterých věřitel zajištění v podobě ručitele nevyžaduje a klient nemusí nikoho shánět, aby mu ručitelský závazek dal.


Chcete půjčku? Pár dní a je Vaše!

V případě, že bychom chtěli finanční obor půjček rozčlenit na půjčky s přihlédnutím k druhu vyřízení, je třeba ho členit dle kritéria času. Každý věřitel si rezervuje na vyřízení půjčky nějaký čas, aby bylo možné zákazníka přinejmenším maličko prolustrovat dle vnitřních pravidel. Získání půjčky se tedy může natáhnout na velmi dlouhý čas. Nejvleklejší proceduru schvalování mívají nejčastěji bankovní společnosti. Je to kvůli tomu, že klient je povinen dostát velmi striktním pravidlům a tento postup určitý čas trvá. Jestliže půjčku chcete během chvíle, půjčka od bankovní instituce pro Vás nebude tím pravým ořechovým. Oslovte tedy raději nějakého věřitele z nebankovní sféry. Zde jsou na rychlé půjčky zajištěni, a když chcete menší částku, je možné peníze získat téměř ihned. Pokud požadujete vyšší částku v číslech desetitisíců až statisíců korun, mějte na paměti, že získání půjčky může trvat zhruba 5 pracovních dnů a často závisí i na Vašem přístupu, kdy musíte dodat nějaké dokumenty. Nebankovní organizace nabízejí například půjčky ihned, kdy dojdete na pobočku, případně za Vámi přijede odpovědný pracovník a předá Vám částku z půjčky hotově, nebo potom půjčky do 24 hodin, kdy při schválení půjčky Vám finance pošlou expresním transferem na Váš bankovní účet.


Žádané jsou půjčky online

Postup žádosti o půjčku se liší u každé společnosti, co nabízí půjčky. Někteří poskytovatelé chtějí nekompromisně přítomnost žadatele kontaktním místě, kde se podepíší smluvní dokumenty. To je hlavně případ bankovních subjektů, které nemají vlastní obchodní poradce. Něco jiného je to u různých nebankovních společností. V posledních letech se značně dostaly do povědomí tzv. půjčky online. U těchto druhů půjček prostřednictvím internetu online požádáte přes webový formulář a poté očekáváte telefonický kontakt odpovědného pracovníka. Když je v systému Vaše žádost o půjčku online předschválena, přijede za Vámi na dohodnuté místo obchodní zástupce poskytovatelské organizace. Zde dále závisí na konkrétních parametrech půjčky, v některých případech Vám přímo je možné poskytnout finanční zálohu z půjčky ještě před sepsáním smlouvy nebo s Vámi smlouvu ihned uzavřou a uhradí Vám celkový peněžní obnos. Vyplacení celé částky ale bývá docela neobvyklé, jelikož každý věřitel má zájem žadatele nejprve proklepnout a uskutečnit tzv. scoring. Půjčky online jsou v každém případě opravdu poptávané hlavně proto, že při zahájení sjednávání půjčky nejsou žadatelé vůbec časově zatěžováni.

Zdroj: www.homepujcka.cz specialista na rychlé půjčky. Další zdroj www.pujckapenize.cz